Sybilla 2017 dla Muzeum Niepodległości w Warszawie

Szanowni Państwo,

22 maja br. mieliśmy ogromny zaszczyt odebrać nagrodę Sybilla 2017 w kategorii „Przedsięwzięcia o tematyce martyrologicznej”. Nasza placówka została wyróżniona za projekt pt. Modernizacja części wystawy stałej – sekwencji „Pawiacki Dzień 1939-1944” (fot. 1.). Wyróżnienia, przyznawane od blisko 40 lat w Konkursie na Muzealne Wydarzenie Roku Sybilla, są najważniejszą formą uznania w polskim muzealnictwie. Dziś zamieszczamy także reprodukcje listów, jakie Muzeum Niepodległości w Warszawie otrzymało z tej okazji od Stowarzyszenia Muzealników Polskich oraz od Dyrekcji Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Noc Muzeów 2018

Szanowni Państwo,

W ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki w najbliższą sobotę, od godziny 19:00. Jednocześnie przypominamy, że w dniach: 19 i 20 maja br. Muzeum Więzienia Pawiak, w godzinach 10:00-17:00, będzie zamknięte. 

Ostatnie dni prezentacji wystawy „Historia i zagłada Żydów bocheńskich. Żyli wśród nas… Getto w Bochni”

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w najbliższy weekend, 12-13 maja 2018 r., będą Państwo mieli ostatnią możliwość obejrzenia w naszej placówce wystawy „Historia i zagłada Żydów bocheńskich. Żyli wśród nas… Getto w Bochni”. Po weekendzie wspomniana wystawa wraca do Bochni. Serdecznie zachęcamy Państwa do odwiedzin.

Poniżej zamieszczamy link do krótkiego filmu z jej wernisażu:

https://www.youtube.com/watch?v=VxOFvolWn9c